• Medzinárodný deň bez odpadu

• Medzinárodný deň bez odpadu je dňom Organizácie Spojených Národov, ktorý sa každoročne koná 30.marca. Bol vytvorený, aby zdôraznil dôležitosť nakladania s odpadom v celosvetovom meradle.

Pri príležitosti tohto významného dňa sa naša škola zapojila do výzvy 2 týždne bez odpadu. Cieľom bolo odbúrať a znížiť produkciu plastov. V priebehu tohto obdobia sme sa naučili ako znížiť produkciu plastov, ako správne nakladať s odpadom, ako správne recyklovať a separovať odpad. Starší žiaci si ušili vlastné nákupné tašky, žiaci si nosili desiatu v obedároch, kládli sme dôraz na správne separovanie odpadu v triedach, vysvetlili sme si podstatu fungovania bezobalových predajní.

Vyvrcholením tejto výzvy bola akcia: Staršie deti učia mladšie ako správne nakladať s odpadmi. Žiaci 7. ročníka si pre ostatné triedy pripravili zaujímavú prezentáciu a aktivity zamerané na tému odpady.

Buďme všetci zodpovední, robme osvetu v oblasti odpadov a dokážme, že nám budúcnosť našej planéty nie je ľahostajná.

Mgr. Eva Burkušová

• 22.apríl - Deň Zeme🌍

•      Dňa 22. apríla oslávila svoj sviatok naša Zem. Keďže je pre nás naša planéta dôležitá a jej budúcnosť nám nie je ľahostajná, Deň Zeme si uctievame nielen 22.apríla, ale počas celého roka. Dôkazom toho je aj naša účasť na jarnej dobrovoľnej brigáde, úprava a zveľadenie areálu našej školy, starostlivosť o rastlinky v budove školy a v neposlednom rade aj odpadový systém a jeho osveta. Nakoľko nám momentálne počasie v týchto dňoch nepraje, sústredíme sa práve na odpady, recykláciu, teóriu správneho kompostovania a separovanie odpadov. V pondelok 22. apríla sme so žiakmi uskutočnili triedne aktivity s tematikou Dňa Zeme, vypočuli sme si reláciu zo školského rozhlasu a vo vestibule školy zhotovili nástenku s danou tematikou. Keď nám počasie dovolí, vyberieme sa opäť spoločne von a splníme náš ďaľší cieľ - "Upracme si dedinôčku."

• 💛Poďakovanie 💛

• Dňa 18.apríla 2024 sa aj v našej obci uskutočnila dobrovoľná verejná zbierka Dňa narcisov, ktorú už po 28. krát organizuje Občianske združenie  Liga proti rakovine. Finančná čiastka, ktorá bola 18.apríla 2024 v deň verejnej zbierky vyzbieraná, činí 195,20€. Táto čiastka bola odoslaná na bankový účet Ligy proti rakovine SR v Bratislave.

Poďakovanie patrí žiakom deviateho ročníka, ktorí venovali svoj čas na túto dobrovoľnú činnosť. Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkom škôl, predajní, ktorí prispeli do pokladničky s logom Ligy proti rakovine. Naše poďakovanie patrí aj všetkým občanom obce, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky.

ĎAKUJEME 😊

• Oznam

• Dňa 18.4.2024 sa naša škola opäť zapojí do zbierky Deň narcisov. Našich žiakov stretnete aj na uliciach, aby ste aj Vy mohli prispieť. Za každý príspevok vodpred ďakujeme!

• Turnaj žiakov ZŠ v malom futbale

• Dňa 11.apríla sme s chlapcami z 5. a 6. ročníka odohrali základné kolo v malom futbale, ktoré sa konalo na ZŠ Maňa. Naši chlapci si sily zmerali s tímom ZŠ Michal nad Žitavou, ZŠ Maňa a ZŠ Trávnica. Dnešný deň sme si užili naplno, máme obrovskú radosť z víťazstva a tešíme sa na ďalší turnaj.

ŠPORTU ZDAR!!!!!

• 🌜NOC s ANDERSENOM 📚

• Dňa 5.4.2024 sa v v našej škole uskutočnilo podujatie s názvom „Noc s Andersenom“. Tohtoročnou témou bola rozprávka H. Ch. Andersena  - Snehová kráľovná, ktorá vyšla pred 180 rokmi. Pre deti sme pripravili aktivity plné zábavy spojené s knihou a čítaním. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.🙂

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY 2024

Termín veľkonočných prázdnin pre školský rok 2023/2024

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 27. marec 2024 (streda)

Termín prázdnin: 28. marec 2024 (štvrtok) - 2. apríl 2024 (utorok)

Začiatok vyučovania: 3. apríl 2024 (streda)

• Matematický klokan🦘

• Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, do ktorej sa každoročne zapájajú aj žiaci našej školy. Súťaž  sa  uskutočnila dňa 26.03.2024. Všetkým žiakom držíme palce.

• Pomôž prírode a príroda Ťa odmení🌺🌸

• V sobotu 23.3.2024 sa konala dobrovoľná brigáda zameraná na čistenie okolia obce Úľany nad Žitavou od nahromadeného odpadu. Spoločne so žiakmi našej školy a inými dobrovoľníkmi sme sa pridali na pomoc Poľovníckemu združeniu Hrubý háj Úľany nad Žitavou a vyzbierali sme množstvo odpadu, ktorý bol napokon umiestnený na správne miesto. Po brigáde nás čakala zaslúžená opekačka na štrkárni, kde sme si oddýchli po skvele vykonanej práci. Všetci sme na našu prácu hrdí a pri srdci nás hreje dobrý pocit za takto vykonaný dobrý skutok.

" Buďme zodpovední, zoberme si z tejto brigády ponaučenie a odpad uskladňujme len tam, kde naozaj patrí. Nie však do našej krásnej prírody. "

Zamestnanci školy a členovia OZ " Včielka Úľanka"

• 🏊💦Plavecký výcvik💦🏊‍♀️

• 🏊V dňoch 18.-22.3. 2024 sa žiaci 2.,3. a 4. ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. Počas celého týždňa sa zdokonaľovali v plávaní a zoznámili sa s rôznymi plaveckými štýlmi. 💦V závere týždňa nám predviedli, čo všetko sa naučili a boli odmenení Mokrým vysvedčením.💦🏊‍♀️

• Deň ľudovej rozprávky

• Dňa 22.3.2024 sme si pripomenuli 16.marec - Deň ľudovej rozprávky rôznymi aktivitami vo vestibule (pozreli sme si prezentáciu, súťažili sme , vypočuli sme si rozprávku a vytvárali ilustrácie. Siedmaci si pripravili dramatizáciu na motívy ľudovej rozprávky Pavla Dobšinského - Drevená krava. Všetkým patrí veľká pochvala a vďaka. Žiaci boli za svoju aktivitu odmenení hviezdičkami a jednotkami z literatúry. Tešíme sa opäť o rok.

• Medzinárodný deň bez odpadu

Mgr. Eva Burkušová

• 22.apríl - Deň Zeme🌍

• 💛Poďakovanie 💛